O p r a w y   m i ę k k i e
W naszej ofercie znajdą państwo wiele różnych sposobów na oprawienie wydrukowanych dokumentów takich jak:
BINDOWANIE - spięcie dokumentów na ich krawędzi grzbietem plastikowym lub metalowym, do jej wykonania konieczne jest wycięcie otworów w dokumentach łączonych, dokumenty obłożone są folią (przód) i tekturą (tył). Zaletą bindowanie plastikowego jest możliwość późniejszej wymiany stron bez niszczenia grzbietu. Zaletą bindowania metalowego jest jego wytrzymałość i estetyka, nie możliwa jest natomiast wymiana stron bez niszczenia grzbietu. Grzbiety dostępne w różnych rozmiarach i kolorach.
Grzbiet plastikowy wsuwany (tzw. Listwa) - pozwala na szybkie oprawienie dokumentów, umożliwiając ich późniejsze rozłożenie i ponowne złożenie bez konieczności posiadania jakiegokolwiek urządzenia. Kartki włożone są w plastikową listwę, obłożone folią (przód) i tekturą (tył).
Oprawa miękka kanałowa – przód tej oprawy wykonany jest z folii natomiast grzbiet i tył z tektury. Oprawiona jest w taki sam sposób jak oprawa twarda, czyli zaciskana wewnątrz pracy metalową listwą. Istnieje możliwość wyjęcia i wymiany kartek.
Termo-bindowanie (tzw. Klejona) – okładka z w całości wykonana z folii i tektury. Dokument włożony w nią skleja się pod wpływem wysokiej temperatury. Prezentuje się doskonale, oprawione dokumenty pozostają w komplecie, bez wypadania kartek.
Do prac można dołączyć samoprzylepna kopertę na płytę CD/DVD - koperta wykonana jest z trwałej i grubej folii, ma samoprzylepny tył, który pomaga umieścić na wewnętrznej, tylnej okładce pracy.